Komentarze i opinie
W zmieniającej się branży, takiej jak energetyka, ważne jest, aby być na bieżąco. Dlatego chętnie zamieszczamy nasze komentarze i opinie, które pomagają zrozumieć pewne zagadnienia lub nabrać nowego spojrzenia na niektóre zmiany.
Konstrukcja Tymczasowych Kryzysowych Ram Unii Europejskiej w dobie rosnących cen energii
Komisja Europejska (KE) w marcu 2022 r. opublikowała TCF, które pełnią rolę uelastycznienia zasad przyznawania pomocy publicznej oraz wskazują ramy konstruowania programów pomocowych.
Czy niebo po kryzysie rozświetlą „sztuczne słońca”? Analiza postępów technologii fuzji jądrowej
W świetle ostatnich lat kryzysu energetycznego trudno o lepszą decyzję niż inwestowanie w energię fuzji jądrowej. Nowy okres dobrej koniunktury powinniśmy zaś spożytkować na dalszy rozwój.
Ustawa-bigos, czyli mrożenie cen gazu wzbogacone m.in. o indeksację dla morskich farm wiatrowych
Sektor energetyczny spotyka się w ostatnim czasie z dynamicznymi zmianami prawnymi. Świadczy o tym m.in. ustawa komentowana przez Huberta Puta.
Polska „atomowa szarża”
Polska jeszcze nie zdążyła postawić pierwszej elektrowni jądrowej, a już koncepcje budowy następnych pojawiają się jak grzyby po deszczu. Jest to oczywiście zjawisko jak najbardziej pożądane, wręcz pozytywnie zaskakujące – w końcu zbliżamy się do celu, który obraliśmy sobie w latach 80-tych.
Cable pooling – rozwiązanie potrzebne na wczoraj
Cable pooling – tzw. podwójny przesył energii elektrycznej na tych samych warunkach przyłączenia, z co najmniej dwóch instalacji OZE.
Ustawa o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparcia niektórych odbiorców w 2023 roku – podsumowanie
Ustawa o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparcia niektórych odbiorców w 2023 roku – podsumowanie
Niemiecki atomowy rozwód coraz mniej oczywisty
Niemcy to kraj, który jeszcze niedawno deklarował odejście od atomu do końca 2022 roku. Czy atomowy rozwód okaże się dla Niemców za drogi?
Prawo wodorowe na świecie
W niniejszym artykule pokrótce przedstawiono państwa, które należą do pionierów prawa wodorowego na świecie.
NIK krytykuje działania administracji w sprawie morskich farm wiatrowych
28 lipca 2022r. Najwyższa Izba Kontroli opublikowała informację o wynikach kontroli dotyczącej rozwoju morskiej energetyki wiatrowej (MEW).