
Nowelizacja ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych – liberalizacja zasady 10H – czy to się uda?
14 lipca do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy odległościowej, który na ma celu liberalizację tzw. zasady 10H.

Prosument
Prosument to odbiorca końcowy wytwarzający energię elektryczną wyłącznie z oze na własne potrzeby w mikroinstalacji o mocy do 50 kW.

Podsumowanie tygodnia 1-7 sierpnia 2022 r.
Podsumowanie: nowe farmy wiatrowe, opodatkowanie firm energetycznych, zapełnione magazyny gazu, sprzedaż udziałów w PGG, nowe złoża gazu

Czy bez węgla faktycznie da się żyć? Ocena wprowadzenia dodatku węglowego
Ustawa o dodatku węglowym wprowadza mechanizm, dzięki któremu gospodarstwa domowe mogą ubiegać się o wsparcie w kwocie 3000 złotych.

Opłata OZE
Opłata OZE jest to jedna ze składowych rachunku wystawianego odbiorcom przez dystrybutorów energii.

Podsumowanie miesiąca – lipiec 2022 r.
Lipiec roku 2022 r. dobiegł końca. Był on pełen przełomowych zdarzeń związanych z energetyką. Zapraszamy na ich podsumowanie!

Podsumowanie tygodnia 25-31 lipca 2022 r.
Obniżenie temperatur w mieszkaniach, wzrost cen gazu o 20% w ciągu jednego dnia, zagrożenie rozwoju MEW, pierwsza samorządowa spółka wodorowa – najważniejsze informacje z tygodnia.

Obecna pozycja węgla w kontekście produkcji energii elektrycznej
Jaką jest obecnie pozycja węgla w kontekście produkcji energii elektrycznej? Jaki model wykorzystania tego surowca góruje w opinii publicznej?

Moc umowna
Czym jest moc umowna? Moc umowna to czynna moc pobierana lub wprowadzana do sieci, określana w umowie o świadczenie usług przesyłowych lub umowie sprzedaży energii jako wartość maksymalna ze średnich wartości tej mocy w