Najważniejsze wydarzenia miesiąca

podsumowanie wydarzeń miesiąca

Przedstawiamy Wam najważniejsze wydarzenia miesiąca, które miały miejsce się w świecie energetyki w kwietniu 2021 roku.

Czy podbijamy rekordy OZE? Podbijamy rekordy cały czas!

Już sam początek kwietnia zaczęliśmy od informacji płynącej z PSE o nowym rekordzie energii z OZE. Dane wskazywały, że źródła energii odnawialnej  dostarczyły niemal 7860 MW mocy. I to nie jest nasze ostatnie słowo!

źródło

Sejm i inteligentne liczniki

Posłowie ciężko pracowali w tym miesiącu, również przy nowelizacji prawa energetycznego. Zaktualizowano przepisy dotyczące offshoru, zasad bezpieczeństwa przed profilowaniem osób za pomocą danych pomiarowych i wiele innych. Przewidziano stworzenie centralnego systemu informacji rynku energii. Wszystkie zmiany wyszczególnione pod linkiem.

źródło

Wydzielenie aktywów węglowych z polskich spółek

Nie mogło tu oczywiście zabraknąć polskiego projektu wydzielenia aktywów węglowych z PGE, Enei i Tauronu. Otworzyło to nowe drzwi spółkom, a także wywindowało w górę ich kursy. Wszystko wskazuje na sukces nowego projektu Ministerstwa Aktywów Państwowych.

źródło

Ustawa odległościowa przychylna gminom

O ustawie niepodległościowej pisaliśmy już nie raz. Jej liberalizacja ma pomóc lokować nowe elektrownie wiatrowe. Z dokładnymi założeniami można zapoznać się na stronie rządowej.

źródło

Centralny rejestr oszczędności podpisany

Kontynuujemy ustawodawcze tematy. prezydent na dniach podpisał nowelizację ustawy o efektywności energetycznej. Co dokładnie umożliwiała i po jakie cele sięgamy? Szczegóły w artykule.

źródło